Přihlášení

Vstup pro členy klubuPokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Naši sponzoři


Střelnice LEIKO

ALFA TACTICAL

Skupina ČEZ

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Bushmaster na střelnici aneb Den otevřených dveří 2016
Pondělí, 29 Srpen 2016 20:42

I letošní rok měla veřejnost možnost zavítat k nám na střelnici a vyzkoušet si střelbu z mnoha různých druhů zbraní. Během let, kdy jsme tuto akci pořádali, jsme si už vytvořili povědomí o našem klubu a tak se s otázkou:Bude letos u vás v Chlumčanech zase Den otevřených dveří? během roku setkáváme čím dál častěji. A nás těší, že na tuto otázku můžeme odpovědět kladně.

Velkým lákadlem letošního roku byla puška značky Bushmaster v ráži .50 BMG - Tedy největší možná pušková ráže pro civilní použití. Tento drobek váží bezmála 14 kg a na výšku měří 150cm. Ač se puška tváří hrozivě, tak se při výstřelu chová velmi hezky a díky úsťové brzdě a své váze má zpětný ráz jako pušky mnohem menší ráže. Ozbrojené složky ji používají k ničení lehce opancéřovaných cílů a střelbě na dlouhé vzdálenosti.

Návštěvníci mohli také srovnat minulou a současnou pušku ve výzbroji České armády - starou dobrou “osmapadesátku” a nového Brena. Obě vyrobila Zbrojovka Uherský Brod, ale každá je v jiné ráži. Puška sa. 58 používá náboje 7,62x39 a Bren používá moderní střelivo .223 Remington. Nejoblíbenejšími rážemi byly 9mm Luger a .223 Remington. Bushmaster se dostal ke slovu téměř třicetkrát navzdory ceně za 1 náboj, která byla 200,-Kč.

Tato akce by se nedala uspořádat jednak bez firmy Alfatactical, díky které můžeme každý rok ukázat návštěvníkům zajímavé zbraně, a druhak našich členů ochotných pomoci s organizací. Doufáme, že se všem u nás líbilo a že se znovu uvidíme i příští rok.

 

Aktuálně

Plán akcí 2018

01.01.2018
Novoroční střílení

24.02.2018
Členská schůze

18.08.2018
Den Otevřených Dveří na střelnici


Dny konání jednotlivých akcí se mohou změnit. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou zveřejňovány s dostatečným předstihem na těchto stránkách, případně v Chlumčanském občasníku.