Přihlášení

Vstup pro členy klubuPokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Naši sponzoři


Střelnice LEIKO

ALFA TACTICAL

Skupina ČEZ

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Sportovní střelba - Sportovní pistole 30+30 ran (SP)
Středa, 01 Srpen 2012 16:05

U SP je vzdálenost 25 metrů a používaná ráže je .22 Long Rifle. Zajímavostí této disciplíny je, že má dvě části tzv mířenku a tzv. figuru. Před samotnou soutěžní částí má závodník možnost nastřelit si max. 5 ranami zbraň. Samotná mířenka se skládá z šesti 5 minut trvajících položek, kdy závodník musí vystřelit 5 ran. Tato doba poskytuje dost času na míření a kvůli tomu dostala přezdívku mířenka.

Oproti té je druhá půlka závodu o poznání akčnější. Při mířence je terč umístěn napevno, ale při figuře se terč otáčí v intervalu 7 a 3 vteřiny tzn. terč se střelci ukáže jen na 3 vteřiny a 7 vteřin zůstane zavřený tedy bokem ke střelci. Opět se střílí po 5 ranách do každé položky. Během 3 vteřin musí závodník stihnout vyjet se zbraní na terč a dobře spustit – jinak hrozí v lepším případě "jen" nízko bodově hodnocený zásah. Figura je pro začínajícího střelce obtížná protože si musí hlídat hned několik věcí najednou – svoji polohu vůči terči, spouštění a ještě terč. Terče jsou rozdílné pro obě dvě části a zbraň pro tuto diciplínu musí na spoušti unést 1kg.

 

Aktuálně

Plán akcí 2022

01.01.2022
Novoroční střílení

březen 2022
Členská schůze
(termín bude upřesněn)

20.08.2022
Den Otevřených Dveří na střelnici od 13:00 do 16:00 – pozvánka.


Dny konání jednotlivých akcí se mohou změnit. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou zveřejňovány s dostatečným předstihem na těchto stránkách, případně v Chlumčanském občasníku.