Přihlášení

Vstup pro členy klubu



Pokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Naši sponzoři


Střelnice LEIKO

ALFA TACTICAL

Skupina ČEZ

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Disciplíny

Mezi našimi členy nejsou jen aktivní biatlonisté, ale další členové sem chodí trénovat sportovní střelbu, IPSC, lukostřelbu nebo si jen tak vystřelit pro radost.



Letní biatlon
Úterý, 07 Srpen 2012 08:24

Biatlon je disciplína propojující dvě rozdílné pohybové činnosti – vytrvalostní či rychlostní běh a střelbu. Je to samostatné sportovní odvětví se šesti disciplínami, jehož oficiální vznik se datuje do roku 1958. Mezi tyto disciplíny patří například rychlostní závod, vytrvalostní závod, štafetový závod, stíhací závod atd.

Celý článek...
 
Sportovní střelba - IPSC
Středa, 01 Srpen 2012 16:09

IPSC je zkratka ze slov International Practical Shooting Confederation.

Základními principy praktické střelby jsou: PŘESNOST - RYCHLOST - SÍLA.

Přesnost a rychlost se projevují v samotném hodnocení jejich vzájemným poměrem, kdy se dosažené body dělí celkovým dosaženým časem, který je přesně měřen a tento podíl vyjadřuje celkový výsledek. Síla vyjadřuje účinek různých ráží na cíl. Na terči je toto řešeno tak, že středový zásah je pro všechny zbraně stejný, okrajové zóny však jsou pro výkonnější zbraně zvýhodněny větším počtem bodů.

Celý článek...
 
Sportovní střelba - Libovolná pistole 60 ran
Středa, 01 Srpen 2012 16:07

Libovolná pistole 60 ran - tak zní název druhé disciplíny (můžeme se setkat i s názvem "Štechrovka"), která se u nás trénuje. Vzdálenost, na kterou se střílí, je 50 metrů. A terč je použit stejný jako při mířence u SP. Závodníci mají na vystřelení 60 ran čas 120 minut. Na rozdíl od SP zbraň pro LP není limitována minimální váhou odporu spouště. Jako všechny ostatní střelecké disciplíny vyžaduje i tato maximální soustředění.

Celý článek...
 
Sportovní střelba - Sportovní pistole 30+30 ran (SP)
Středa, 01 Srpen 2012 16:05

U SP je vzdálenost 25 metrů a používaná ráže je .22 Long Rifle. Zajímavostí této disciplíny je, že má dvě části tzv mířenku a tzv. figuru. Před samotnou soutěžní částí má závodník možnost nastřelit si max. 5 ranami zbraň. Samotná mířenka se skládá z šesti 5 minut trvajících položek, kdy závodník musí vystřelit 5 ran. Tato doba poskytuje dost času na míření a kvůli tomu dostala přezdívku mířenka.

Celý článek...
 
Záchranářský výcvik psů
Středa, 01 Srpen 2012 16:10

Na střelnici nemusíte potkat jen střelce, ale můžete se tu potkat i s pejsky - je využívána i k záchranářskému výcviku a sportovní kynologii.

Psi jsou postupně cvičeni k vyhledáváni osob zavalených lavinou nebo sutinami. Také se provádí vyhledávání v ploše, vodní práce a stopařské práce. Psi musí zvládat mnohdy nelehké cviky poslušnosti a dovednosti.

Celý článek...
 
Sportovní kynologie
Středa, 01 Srpen 2012 16:11

Na rozdíl od záchranářské kynologie jsou psi používáni pouze ke sportu ne v praxi. Toto odvětví kynologie se věnuje obranám, stopám a poslušnosti. Při zkouškách se prověřují úrovně vycvičenosti a jsou pro psi a jejich psovody pořádány nejrůznější závody. Psi jsou hodnocení také podle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu.

Celý článek...
 


Aktuálně

Plán akcí 2022

01.01.2022
Novoroční střílení

březen 2022
Členská schůze
(termín bude upřesněn)

20.08.2022
Den Otevřených Dveří na střelnici od 13:00 do 16:00 – pozvánka.


Dny konání jednotlivých akcí se mohou změnit. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou zveřejňovány s dostatečným předstihem na těchto stránkách, případně v Chlumčanském občasníku.