Přihlášení

Vstup pro členy klubuPokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Naši sponzoři


Střelnice LEIKO

ALFA TACTICAL

Skupina ČEZ

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Sportovní střelba - IPSC
Středa, 01 Srpen 2012 16:09

IPSC je zkratka ze slov International Practical Shooting Confederation.

Základními principy praktické střelby jsou: PŘESNOST - RYCHLOST - SÍLA.

Přesnost a rychlost se projevují v samotném hodnocení jejich vzájemným poměrem, kdy se dosažené body dělí celkovým dosaženým časem, který je přesně měřen a tento podíl vyjadřuje celkový výsledek. Síla vyjadřuje účinek různých ráží na cíl. Na terči je toto řešeno tak, že středový zásah je pro všechny zbraně stejný, okrajové zóny však jsou pro výkonnější zbraně zvýhodněny větším počtem bodů.

Tento druh sportovní střelby se střílí již v asi 50-ti zemích světa, má své mistrovství světa i Evropy. Kořeny této střelby jsou v USA v 70. letech. Jejím smyslem je co největší napodobení reálně možné situace - střeleckého střetnutí. Dává maximální volnost střelci v tom, jak bude tuto situaci řešit, omezuje jej pouze tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.

Pořádají se závody nejrůznějších úrovní – od klubovek až po Mistrovství ČR či Mezinárodní mistrovství světa. Tato disciplína se může střílet nejen s pistolí, ale také s puškou či s brokovnicí.

 

Aktuálně

Plán akcí 2018

01.01.2018
Novoroční střílení

24.02.2018
Členská schůze

18.08.2018
Den Otevřených Dveří na střelnici


Dny konání jednotlivých akcí se mohou změnit. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou zveřejňovány s dostatečným předstihem na těchto stránkách, případně v Chlumčanském občasníku.