Přihlášení

Vstup pro členy klubuPokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Naši sponzoři


Střelnice LEIKO

ALFA TACTICAL

Skupina ČEZ

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Letní biatlon
Úterý, 07 Srpen 2012 08:24

Biatlon je disciplína propojující dvě rozdílné pohybové činnosti – vytrvalostní či rychlostní běh a střelbu. Je to samostatné sportovní odvětví se šesti disciplínami, jehož oficiální vznik se datuje do roku 1958. Mezi tyto disciplíny patří například rychlostní závod, vytrvalostní závod, štafetový závod, stíhací závod atd.

Závodníci jsou opět děleni podle věku a pohlaví. Přičemž kategorie závodníka má vliv na délku tratě a počet střeleckých položek. Délka tratě se pohybuje mezi 1 km až po 7km a počet střeleckých položek je mezi 1 a 4. Střelba může být buď vleže či ve stoje. Mladší závodníci začínají se vzduchovými puškami a terči vzdálenými 10 metrů a poté přecházejí na pušky malorážové, kdy jsou terče umístěny ve vzdálenosti 50 metrů.

Terče se používají kovové tzv. sklopky, kde je závodníkovi započítán pouze zásah a ne jeho bodová hodnota. Za každý nezásah terče je v závislosti na disciplíně připočtena buď časová penalizace, nebo počet trestných kol. Soutěže se pořádají na regionální či celostátní úrovni.

 

Aktuálně

Plán akcí 2018

01.01.2018
Novoroční střílení

24.02.2018
Členská schůze

18.08.2018
Den Otevřených Dveří na střelnici


Dny konání jednotlivých akcí se mohou změnit. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou zveřejňovány s dostatečným předstihem na těchto stránkách, případně v Chlumčanském občasníku.