Pokud jste členem klubu a nemáte přihlašovací údaje, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře

Ambro Systems

Obec Chlumčany

Biatlonová sezóna 2016
Neděle, 15 Leden 2017 16:49

Rád bych shrnul sezónu 2016, během které jsme se jako klub zúčastnili 12 závodů. Tento rok byl poměrně úspěšný, ale pro nedosta

tek členů za klub závodil pouze David Žahour v Dorostencích A a Jindra Zahálková.

Rozbor závodů

Beroun

Na tomto závodě jsem skončil předposlední s příšerným časem a i střelbou, takže bylo vidět, že musím více trénovat. Mohu ještě podotknout, že při běhu jsem si podvrkl kotník, takže jsem posledních 500 m běžel kulhavým stylem a pár dalších závodů jsem musel nosit ortéz.

Plzeň vytrvalostní závod

Na tomto závodě jsem skončil 8 ze 13 , ale jinak jsem si tento závod velice užil, ale bohužel mi o 4 body utekla 2. výkoností třída

Plzeň sprint

Tento závod se tolik nevydařil, ale také jsem si ho užil a skončil jsem 9 z 11. Můžu přidat usměvnou historku, jak jsem nechal doma kraťasy a musel mi je dovézt otec asi 10 minut před startem

Chlumčany

Jakožto domácí jsem si tento závod nejen užil, ale také se mi povedlo získat kvalifikaci na pohárové závody, protože jsem skončil 2. z 5. A také bylo krásně vidět, že dlouhá trať a kopečky jsou prostě moje.

1. kolo - Český Pohár v Letohradě

1. den - tento den bych nazval jedním velkým propadákem. Poprvé v životě se mi totiž stalo, že jsem odstoupil ze závodu pro totální vyčerpání. Osobně bych dal vinu svojí přemotivovanosti a příliš rychlému tempu.

2. den -den dopadl výrazně lépe díky povedené střelbě, která mě zároveň namotivovala ke zrychlení, a také delší trati, která mi víc sedla, a tak jsem skončil 27 z 39 což mi vylepšilo náladu.

2. kolo - Český Pohár v Bystřici pod Hostýnem

1. den - mezi jednotlivými koly poháru jsem usilovně trénoval (chodil jsem pravidelně běhat 4x týdně ) , ale bohužel byl tento závod pro mě mírným zklamáním, protože jsem se neumístil podle svého očekávání. Každopádně se běželo ve velikém vedru a jedna závodnice kvůli vysoké teplotě zkolabovala a musela pro ni přijet sanitka. Moje umístění bylo 19. z 22

2. den - počasí se rychle změnilo. Zatímco první den jsme měli 30C ve stínu, tak další den se velmi ochladilo a modlil jsem se, aby nepršelo. Umístil jsem se 21. z 24 závodníků.

3. kolo - Český Pohár v Novém Městě na Moravě

1. den - tento den nebyl až tak moc vydařený, protože mi bylo špatně od žaludku a nepovedená střelba tomu moc nepřidala. Ovšem díky tomu, že jsem zpomalil, tak jsem závod dokončil sice s příšerným časem, ale dokončil 30. z 32

2. den - tento den jsem si zlepšil náladu 29. místem z 35, ale stále byl můj čas pomalý, a proto mi došlo, že musím ještě více trénovat. Musím přiznat, že závodit na místě, kde se odehrávají závody ve světovém poháru, má něco do sebe. Toto závodiště dýchá svojí atmosférou

Mistrovství ČR

1. den - tento závod se mi velice líbil, až na malé problémy ráno při nástřelu. Můj trénink už začínal být znát, ale bohužel se jednalo o sprint a moje rychlost na krátké vzdálenosti není úplně nejlepší  (momentálně na tom pracuji ). K tomu se připočetlo 7 trestných ran a umístil jsem se 22 z 27.

2. den - tento den byl závod s hromadným startem, a nic jsem neponechal náhodě. Nástřel už proběhl bez problémů a na start jsem se postavil skvěle připravený a s relativně dobrou náladou. Následně jsem předvedl střelbu za 5 trestných, která mi dovolila dohnat kamaráda na cvičišti, ale nepřítele na závodišti, který byl velice dobrý běžec. Díky tomu, že jsem s ním chtěl udržet tempo (až na posledních 100 metrech mi utekl), tak jsem na MS ČR skončil na 16. místě s 92 body a tudíž jsem si vyběhnul 1. výkonností kategorii

Celkově bych sezónu hodnotil velice kladně. Tento článek píšu s odstupem času, tak už jsem zapomněl na to, jak strašně to bolelo. Na závěr bych chtěl poděkovat mému trenérovi Marku Šmatovi, Jindře Záhalkové za dpravu na závody, Klubu Biatlonu za materiální podporu.